Τραγωδία ο Παναθηναϊκός - Ήττα-σοκ στο ΟΑΚΑ

Ο Παναθηναϊκός δεν βρέθηκε σε καλή μέρα και γνώρισε την ήττα από τον Ατρόμητο στο ΟΑΚΑ με 1-0

Το παιχνίδι για τον Παναθηναϊκό δεν ξεκίνησε καλά από την αρχή δείχνοντας να μην μπορεί να απειλήσει.

Η πρώτη φάση ήρθε στο 29′ με σουτ του Μαουρίτσιο με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

Στο υπόλοιπο του ημιχρόνου ο Παναθηναϊκός είχε δύο ακόμα τελικές με τον Χατζηγιοβάνη και τον Κουρμπέλη στο 37′ και στο 44′ αντίστοιχα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι πράσινοι ήταν κακοί με τον Ατρόμητο να έχει ευκαιρία να πάρει προβάδισμα στο σκορ.

Μετά τις αλλαγές του Μπολόνι η ομάδα άρχισε να πατάει καλύτερα και απείλησε δύο φορες με σουτ των Μαουρίτσιο και Σαβιέρ με τον Γιαννιώτη να μπλοκάρει.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία των πρασίνων ήρθε στο 73′ όταν ο Καμπετσής βγήκε στην πλάτη της άμυνας, μετά από πάσα του Μαουρίτσιο, όμως το τελείωμα ήταν κακό.

Στο 87′ ο Ατρόμητος τιμώρησε τον Παναθηναϊκό με τον Χριστοδουλόπουλο να σκοράρει με κεφαλιά μετά από σέντρα του Ενσικουλού