Θα άρεσε και στον Κάτας - Νίκη με ραψωδία Νέντοβιτς

Με το Νεμάνια Νέντοβιτς να κάνει πράγματα και θαύματα στο παρκέ του ΟΑΚΑ, ο Παναθηναϊκός νίκησε τη Βιλερμπάν με 83-71.

Πολύ καλή εμφάνιση από το τριφύλλι, που θα… άρεσε και στον Όντεντ Κάτας, ο οποίος αναλαμβάνει πρώτος προπονητης

Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε πίσω στο σκορ στην πρώτη περίοδο (7-15), όμως με τον Νέντοβιτς να βρίσκεται σε καλή μέρα ( 13 πόντοι, 4 ριμπάουντ και 4 ασίστ) οι πράσινοι κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ (25-21)

Στην δεύτερη περίοδο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλη την διάρκεια με τον Παναθηναϊκό να κρατάει την μικρή υπέρ του διαφορά (45-42).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Νέντοβιτς συνέχισε με τους ίδιους ρυθμούς δημιουργώντας και σκοράροντας ασταμάτητα από παντού, κάτι που έδωσε στον Παναθηναϊκό μία σημαντική διαφορά (70-60)

Ο Παναθηναϊκός συνέχισε σοβαρός και στο τελευταίο δεκάλεπτο, ανέβασε κι άλλο την διαφορά και έφτασε στην έκτη του νίκη στην Euroleague.