Τελείωσε τους ομίλους του Champions League με έξι συμμετοχές και κανένα γκολ ο Κολοβός

Δεν κατάφερε να σκοράρει σε κάποιον αγώνα στους ομίλους του Champions League ο Δημήτρης Κολοβός, παρόλο που κατέγραψε το… απόλυτο στις συμμετοχές.

Ο πρώην «πράσινος» έπαιξε για 45 λεπτά στο τελευταίο ματς με τη Σαχτάρ, αλλά δεν μπόρεσε να βρει κάποιο τέρμα. Τελικά, οι Μολδαβοί αναμετρήθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τους Ουκρανούς με γκολ στο 90+3.

Αναφορικά με τη διαδρομή του Κολοβού, αγωνίστηκε, ακόμα, 55 λεπτά στο πρώτο ματς με τη Σαχτάρ, 90′ στο Μπερναμπέου με τη Ρεάλ, 84′ και 73′ λεπτά με την Ίντερ και 60′ στη «ρεβάνς» με τη Ρεάλ στη Μολδαβία.

Ο Κολοβός θα συνεχίσει το ευρωπαϊκό του ταξίδι στο Europa League.