Τα παράπονα του Παναθηναϊκού για τη διαιτησία και η στάση του Νταμπίζα

Τσάμπα ισοπαλία στο ΟΑΚΑ - Έ"Χ"ασε την ευκαιρία ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός είχε πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Ευαγγέλου, όχι τόσο για τη φάση του πέναλτι, όσο για μερικές που σημειώθηκαν νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο.

Ανάμεικτα συναισθήματα άφησε στους ανθρώπους του Παναθηναϊκού η ισοπαλία «2-2» με τη Ξάνθη στο ΟΑΚΑ.

Από τη μία η ομάδα έβγαλε χαρακτήρα και ανέτρεψε το εις βάρος της 1-0, από την άλλη χάθηκαν δυο ακόμη βαθμοί στο 97ο λεπτό.

Τα παράπονα για τη διαιτησία ήταν έντονα. Ακούστηκαν πολλές ατάκες μετά τη λήξη του παιχνιδιού. Άνθρωποι της ομάδας θεωρούν πως υπάρχει πέναλτι στη φάση του τέρματος του Μπουζούκη, καθώς έχει σπρωχτεί ο Μακέντα μέσα στη μικρή περιοχή. Ακόμη, δεν υπάρχει οφσάιντ σε μια φάση που ο Ιταλός επιθετικός έβγαινε μόνος απέναντι στον Ζίβκοβιτς.

Ο Νίκος Νταμπίζας δεν θέλησε να ακούσει πολλά για τη διαιτησία και ζήτησε από τους διοικούντες του «τριφυλλιού» να μην εκδώσουν ανακοίνωση κατά του Ευαγγέλου. Και ο λόγος είναι απλός. Κατά αυτόν τον τρόπο, θα αποσυντονίζονταν όλοι οι ποδοσφαιριστές της ομάδας από τον στόχο τους που είναι η σταθεροποίηση της αγωνιστικής απόδοσής τους.