Η Σταντάρ βάζει, αλλά πίσω μπάζει...(vid)

Η επίθεση τα πάει μια χαρά ή τουλάχιστον τα πήγε στο ματς με την Κλαμπ στο Μπριζ, αλλά αμυντικά  η Σταντάρ Λιέγης αντιμετωπίζει τρομερά προβλήματα.

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ παρότι προηγήθηκε δύο φορές, δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη, καθώς ισοφαρίστηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων από την Μπριζ.

[ads2]

Η αναμέτρηση άρχισε με τον καλύτερο τρόπο για την Σταντάρ, καθώς προηγήθηκε μόλις στο 14′ με τον Τουρέ. Σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε και το πρώτο μέρος. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Γκέντοζ στο 52′.

Η Σταντάρ πήγε να πάρει τη νίκη στο 85′, λεπτό στο οποίο ο Εντμίλσον Ζούνιορ έκανε το 1-2, αλλά εκεί που όλα πήγαιναν ρολόι για τους… ερυθρόλευκους, ήρθε ο Έντζελς στο 94′ να διαμορφώσει το τελικό 2-2 για την Μπριζ.

Σταντάρ Λιέγης: Χούμπερτ, Γκορέ, Σολτζ, Λαΐφης, Φιόρε, Ντοσεβί, Ενό, Τρεμπέλ (88′ Σ. Μαέ), Τουρέ, Ντομπέ (70′ Εντμίλσον), Ρ. Μαέ (76′ Μμπενζά)