Σκόραρε μετά από 780 μέρες ο Μολό κόντρα στην Τζούρα!

Το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Hyeres FC στην τέταρτη κατηγορία πέτυχε ο Γιοάν Μολό στην ισοπαλία 2-2 της ομάδας του με την Τζούρα Σουντ.

Ο Μολό ήταν ένας κλασσικός εξτρέμ σε όλες τις ομάδες που αγωνίστηκε, πριν τον Παναθηναϊκό, όπου χρησιμοποιήθηκε ως δεξιός μπακ.

Στην Hyeres FC κατόρθωσε να βρει ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα μετά από 780 μέρες και το εντός έδρας ντέρμπι του Τριφυλλιού κόντρα στον Ολυμπιακό (1-1).

Συγκεκριμένα, ο Γάλλος σημείωσε στο 70′ λεπτό το 2-1 στην αναμέτρηση της ομάδας του με την Τζούρα Σουντ, ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο αμέσως επόμενο λεπτό. Για την ιστορία στο τρίτο γκρουπ η Hyeres βρίσκεται στην 13η θέση από τις 16 συνολικά ομάδες που συμμετέχουν.