Σε χρόνο - ρεκόρ δύο συμμετοχές ο Ζαχίντ στην Τουρκία!

Στην πρώην ομάδα του Σάρλια ο Ζαχίντ!

Μέσα σε πέντε μέρες στην Ανκαραγκουτσού ο Γκίας Ζαχίντ μετράει ήδη ως αλλαγή δύο συμμετοχές με τη νέα του ομάδα και μάλιστα, νικηφόρες!

Ο Νορβηγός πρώην ποδοσφαιριστής του Παναθηναϊκού υπέγραψε και επίσημα συμβόλαιο συνεργασίας με την Ανκαραγκουτσού στις 11 Σεπτέμβρη και μια μέρα αργότερα, έκανε το ντεμπούτο του κόντρα στην Γκεντσλέρμπιρλιγκι (0-2) παίζοντας ως αλλαγή για 28 λεπτά στο β’ ημίχρονο.

Η Άνκαρα είχε αγώνα και την Πέμπτη (16/9) κόντρα στην Ίνσταμπουλσπορ και ο Ζαχίντ πέρασε στο γήπεδο στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης στη νέα νίκη της ομάδας του με 1-0.

Έτσι, λοιπόν, ο Ζαχίντ έχει παίξει σε δύο ματς μέσα σε πέντε μέρες στην Τουρκία, σημάδι που δείχνει πόσο τον υπολογίζει ο προπονητής Ερκμέν.