Σαν σήμερα η «τριάρα» του Παναθηναϊκού στον ΠΑΟΚ και η αποχώρηση του Δικεφάλου! (vid)

Πριν από 31 χρόνια ο Παναθηναϊκός νικούσε μέχρι το 75ο λεπτό τον ΠΑΟΚ με 3-0, ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι αποχώρησαν από τον αγωνιστικό χώρο, λόγω διπλής αποβολής των Σκαρτάδο και Μαγκντί.

Το Τριφύλλι έκανε επίδειξη δύναμης στον ΠΑΟΚ και με πρωταγωνιστές τους Αντωνίου, Σαραβάκο και Βλάχο έφθασαν στο 56ο λεπτό το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Ενώ τα πάντα είχαν κριθεί, ο διαιτητής Καραμάνης αποφάσισε να αφήσει τον ΠΑΟΚ με εννέα ποδοσφαιριστές στο γήπεδο, κάτι που ανάγκασε το «Δικέφαλο» να αποχωρήσει μια ώρα αρχύτερα από το γήπεδο.

Το ματς ήταν για τη 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος και στο ΟΑΚΑ βρέθηκαν 31.314 οπαδοί!