"Τρελό" ματς, μεγάλο διπλό ο Παναθηναϊκός!

Σε ένα… τρελό παιχνίδι στο Περιστέρι, ο Παναθηναϊκός νίκησε με 3-2 τον Ατρόμητο.

Χρυσός σκόρερ ο Σανκαρέ, στο ντεμπούτο του με το τριφύλλι. Τα άλλα γκολ πέτυχαν οι Βέλεθ και Καρλίτος.

O Παναθηναϊκός πήρε γρήγορα το προβάδισμα στο παιχνίδι με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι.

Οι πράσινοι στην πρώτη τους καλή ευκαιρία πέτυχαν και γκολ με τον Βέλεθ, στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης, να σκοράρει με καρφωτή κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Χατζηγιοβάνη

Μετά το γκολ ο Παναθηναϊκός είχε κυρίως παθητικό ρόλο με τον Ατρόμητο να έχει ανέβει στο γήπεδο ώστε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα.

Στο 35′ ο Λάζλο Μπολόνι έκανε αναγκαστική αλλάγή με τον Νιάς να κάνει ντεμπούτο με την πράσινη φανέλα καθώς ο Μπαρτ Σένκενφελντ τραυματίστηκε.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Παναθηναϊκός απείλησε πάλι της εστία του Ατρομήτου με τον Βιγιαφάνιες να πιάνει κεφαλιά με τον Γιαννιώτη να μπλοκάρει.

Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Ατρόμητος έφτασε στο 1-1 με τον Γούτας, ο οποίος σκόραρε με το κεφάλι μετά από κόρνερ του Μουνίρ.

Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο καθώς πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 48′ με τον Καρλίτος να σκοράρει σε κενή εστία, καθώς ο Γιαννιώτης γλίστρησε μετά από σέντρα του Βέλεθ.

Έξι λεπτά αργότερα ο Ατρόμητος πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Αγκάγιεφ μετά από σέντρα του Γκάλο.

Στο επόμενο τέταρτο ανένηκε ο ρυθμός με το παιχνίδι να γίνεται πιο απειλητικό και από τις δύο ομάδες.

Ο Παναθηναϊκός έψαξε το τρίτο γκολ και το βρήκε στο 82′ με τον Σανκαρέ να σκοράρει μετά από γύρισμα του Ενγκμπακοτό κάνοντας το 3-2.