"Επεσε" σαν Παναθηναϊκός - Ήττα από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Ο Παναθηναϊκός παρουσίασε πολύ καλή εικόνα στο παιχνίδι με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, ωστόσο ολοκλήρωσε με ήττα 93-86 τη φετινή του περιπέτεια στην Ευρωλίγκα.

Το τριφύλλι, σε αντίθεση με τον παιχνίδι με τη Ζενίτ, πάλεψε σαν… Εξάστερος και μπορούμε να πούμε ότι η ηττήθηκε στις λεπτομέρειες από την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη.

Ο Παναθηναϊκός για άλλο ένα παιχνίδι ξεκίνησε δίχως συγκέντρωση στην άμυνα με αποτέλεσμα η ΤΣΣΚΑ να πάρει κεφάλι στο σκορ και τον Παναθηναϊκό να κυνηγάει. (27-19)

Στην δεύτερη περίοδο οι πράσινοι ξεκίνησαν καλύτερα όμως η Ρώσοι με ένα σερί ανέβασαν εκ νέου την διαφορά και πήγαν στα αποδυτήρια στο +10 (49-39)

Στο τρίτο δεκάλεπτο το παιχνίδι άρχισε να ισορροπεί με τον Παναθηναϊκό όμως να μην μπορεί να πλησιάσει. (74-61)

Ο Εξάστερος ανέβασε πολύ την απόδοση του στην τέταρτη περίοδο και προσπάθησε να γυρίσει το παιχνίδι όμως οι Ρώσοι δεν το επέτρεψαν με τον Παναθηναϊκό να γνωρίζει την ήττα στο τελευταίο του παιχνίδι στην Euroleague.