Παναθηναϊκός – Άρης 1-1: Τα highlights από το «Χ» στο ΟΑΚΑ

O Παναθηναϊκός δεν τα κατάφερε στο ΟΑΚΑ και αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 με τον Άρη.

Παναθηναϊκός - Άρης 1-1: Τα highlights από το «Χ» στο ΟΑΚΑ

Το παιχνίδι ήταν αρκετά ισοροπημένο στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με την δύο ομάδες να είναι προσεκτικές με τον Παναθηναϊκός όμως μετά από λάθος του Άρη να βρίσκει το γκολ με τον Τετέ να κάνει το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι πράσινοι ανέβασαν πολύ την απόδοσή τους και θα μπορούσαν να έχουν πετύχει και άλλα γκολ για να κλειδώσουν το τρίποντο.

Μετά την είσοδο του Ιωαννίδη ο Παναθηναϊκός είχε και άλλες κλασσικές ευκαιρίες όμως τελικά ο Άρης κόντρα στην ροή του ματς βρήκε το γκολ της ισοφαρισης με σουτ του Μορόν έξω από την περιοχή.

Στην συνέχεια οι πράσινοι αύξησαν την πίεση τους έχασαν και άλλες ευκαιρίες και έφυγαν απλά με τον βαθμό από ένα δικό τους ματς.