Σε ημιάγρια κατάσταση ο Ρινάλντι, σκόραρε και κόντρα στη Νασιονάλ (vid)

Η Ράμπλα Τζούνιορς έφθασε σε ακόμη μια νίκη στο πρωτάθλημα στην έδρα της με πρωταγωνιστή τον Λαουτάρο Ρινάλντι.

Ο πρώην επιθετικός του Παναθηναϊκού περνάει μια άκρως παραγωγική περίοδο στο πρωτάθλημα της Ουρουγουάης.

Στον αγώνα με τη Νασιονάλ ο Αργεντινός ποδοσφαιριστής άνοιξε το σκορ για τη Ράμπλα Τζούνιορς στο 36ο λεπτό με ωραίο τελείωμα.

Το παιχνίδι εξελίχθηκε σε θρίλερ στα τελευταία λεπτά. Στο 86′ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με πέναλτι του Μπετανκούρ, όμως, στο 96′ ο Νούνιες έγραψε το τελικό 2-1 και πάλι από την άσπρη βούλα.

Η Ράμπλα Τζούνιορς βρίσκεται στους 14 βαθμούς (6η θέση) και στο -6 από την Πενιαρόλ.