Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 0-0: Τα highlights από το ντέρμπι στο ΟΑΚΑ

Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να πάρει την νίκη στο ΟΑΚΑ και αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Ολυμπιακό με 0-0.

Σε ένα παιχνίδι με αρκετές φάσεις καμία ομάδα δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ την νίκης με τις δύο ομάδες να συμβιβάζονται με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και θα μπορούσε να έχει προηγηθεί στο παιχνίδι ενώ ήταν άτυχος καθώς λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου είδε τον Ιωαννίδης να γίνεται αναγκαστική αλλαγή.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι πράσινοι έφτασαν μία ανάσα από το 1-0 με τον Σπόραρ να χάνει διπλή ευκαιρία και τον Τζολάκη να του λέει «όχι».

Το παιχνίδι συνέχισε με τις δύο ομάδες να είναι απειλητικές μέχρι το τέλος δίχως όμως κάποια ομάδα να μπορεί να βρει δίχτυα.