ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 2-0: Τα highlights από την ήττα στην Ν.Φιλαδέλφεια

Ο Παναθηναϊκός ήταν κατώτερος των περιστάσεων και γνώρισε την ήττα από την ΑΕΚ με 2-0.

Η ΑΕΚ μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι είχε την κατοχή και τον έλεγχο του αγώνα και έφτασε στο γκολ στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Πιερό.

Το παιχνίδι δεν είχε πολλές φάσεις με τις δύο ομάδες να μην είναι πολύ απειλητικές και τον Παναθηναϊκό να κάνει ένα κακό πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός ήταν ανώτερος και είχε κάποιες ευκαιρίες για να φέρει στα ίσα το ματς με τον Τετέ να ανεβάζει πολύ την απόδοσή του αλλά και της ομάδας.

Παρόλα αυτά η ΑΕΚ ήταν αυτή που βρήκε και το δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μετά από χέρι του Τσέριν μέσα στην περιοχή.