Παναθηναϊκός - Λανς 2-0: Τα highlights και τα γκολ της ΕΠΙΚΗΣ πρόκρισης

Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα ο Παναθηναϊκός κατάφερε να επικρατήσει της Λανς με 2-0 και να πάρει την πρόκριση στην League Phase του Conference League.

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για τον Παναθηναϊκό με την Λανς να κερδίζει πέναλτι στο 15′ και τον Ντραγκόφσκι να αποκρούει.

Στην συνέχεια το παιχνίδι ήταν αρκετά δύσκολο και για τις δύο ομάδες οι οποίες ήταν απειλητικές αλλά δεν μπορούσαν να βρουν το γκολ με το ημίχρονο να μένει στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός ανέβηκε περισσότερο και έφτασε στο 1-0 με την συνεργασία του Πελίστρι και του Ιωαννίδη με τον πρώτο να σκοράρει.

Το 2-0 έγινε στο 85΄με τον Τετέ να βγαίνει τετ α τετ μετά από γρήγορη αντεπίθεση του Παναθηναϊκού.

Στην συνέχεια ο Ιωαννίδης είχε την ευκαιρία να κλειδώσει την πρόκριση όμως αστόχησε με άδειο τέρμα ενώ στην επόμενη φάση η Λανς θα μπορούσε να στείλει το παιχνίδι στην παράταση όμως ο Ντραγκόφσκι δήλωσε παρόν.