Μπότεφ Πλόβντιβ - Παναθηναϊκός 0-4: Τα highlights από την 4αρα!

O Παναθηναϊκός δεν συνάντησε κανένα εμπόδιο και επικράτησε εύκολα της Μπότεφ Πλόνβντιβ με 4-0.

Οι πράσινοι μπήκαν με πατημένο το γκάζι και μόλις στο 6ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Γερεμέγεφ έπειτα από ασίστ του Μλαντένοβιτς.

Στο 34΄ ο Τζούρισιτς με ένα πολύ ωραίο σούτ έκανε το 2-0 ενώ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου πέτυχε και δεύτερο τέρμα για το 3-0.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Γερεμεγεφ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ για το 4-0 μετά από πολύ ωραία ασίστ του Κότσιρα.

Στο 61΄ πέρασε στον αγωνιστικό χώρο και ο Τετέ που έκανε το ντεμπούτο του με την πράσινη φανέλα.

Στο υπόλοιπο του αγώνα ο Παναθηναϊκός θα μπορούσε να πετύχει και άλλα γκολ όμως οι ευκαιρίες δεν έγιναν γκολ και το 4-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος.