Γκάφα από τον Μπέρνατ, σοκ για τη Μπότεφ Πλόβντιβ πριν τον Παναθηναϊκό (vid)

Η Μπότεφ Πλόβντιβ φαινόταν πως θα νικήσει στο ντέρμπι με τη Λοκομοτίβ, όμως, μια κακή εκτίμηση της μπάλας από τον τερματοφύλακα Μπέρνατ στοίχισε στην αντίπαλο του Παναθηναϊκού.

Ισόπαλο έληξε το ντέρμπι του Πλόβντιβ ανάμεσα στη Μπότεφ και τη Λοκομοτίβ.

Η Μπότεφ Πλόβντιβ φαινόταν πως θα φύγει με τη νίκη από το «Χρίστο Μπότεφ», αλλά μια άσχημη αντίδραση του Μπέρνατ στις καθυστερήσεις έφερε ένα εύκολο γκολ για τους φιλοξενούμενους που διαμόρφωσαν το σκορ σε 2-2 στις καθυστερήσεις με τον Λαμί.

Κατά αυτόν τον τρόπο η Μπότεφ δεν θα πάει με «αέρα» νικητή σε ντέρμπι να παίξει κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Να σημειωθεί πως ο Ιγκόνεν αγωνίστηκε απέναντι στο Τριφύλλι κι όχι ο Μπέρνατ.