Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 2-2: Τα highlights της καταστροφικής ισοπαλίας

Παναθηναϊκός: Η βαθμολογία και η τελική θέση στη Superleague

Δείτε παρακάτω τα highlights από το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό.

Οι πράσινοι δεν κατάφεραν για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι να φύγουν με την νίκη και αναδείχθηκαν ισόπαλοι στην Λεωφόρο με τον Ολυμπιακό με 2-2.

Ο Παναθηναϊκός πάταγε πιο καλά στο γήπεδο στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα όμως σε ένα δεκάλεπτο πέταξε όλη την προσπάθεια του στα σκουπίδια.

Ο Μπακασέτας έκανε την αρχή για τον Παναθηναϊκός καθώς ευστόχησε από την άσπρη βούλα και έδωσε προβάδισμα στο τριφύλλι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι πράσινοι μπήκαν και πάλι καλύτερα και με τον Μπερνάρ να βάζει ένα πολύ όμορφο γκολ έφτασαν στο 2-0.

Στην συνέχεια ο Παναθηναϊκός έδωσε την μπάλα στον Ολυμπιακό με αποτέλεσμα ο Ποντένσε με μία ωραία έμπνευση να κάνει το 2-1 ενώ στο 81′ ο Γιόβετιτς έφερε το ματς στα ίσα για τον Ολυμπιακό.

Δείτε παρακάτω τα καλύτερα στιγμιότυπα από το Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός.

Συνδεθείτε στην ομάδα του Newspao.gr στο Viber Ακολουθείστε τo Newspao.gr στο Google News