Παναθηναϊκός: Λίγοι το πρόσεξαν με Μπερνάρ...

Λίγοι παρατήρησαν την αντίδραση του Βραζιλιάνου στον τελευταίο αγώνα του Τριφυλλιού κόντρα στην Λαμία στην Λεωφόρο…

Στο ημίχρονο του Κυριακάτικου αγώνα, ο Μπερνάρ ήταν εμφανώς «σκασμένος», με το περιβάλλον του να καταλαβαίνει με τη μία τον προβληματισμό του.

Ο λόγος ήταν η ανεπανάληπτη ευκαιρία που είχε για να κάνει το 2-1 στον αγώνα, αλλά την έστειλε στα… πουλιά!

Έχει χάσει άλλα δύο γκολ φέτος σε παρόμοιες καταστάσεις, με την τρίτη και… φαρμακερή να τον ωθεί σε ξέσπασμα.

Όπως δήλωσε μετά το τέλος του παιχνιδιού, στόχευσε ψηλά για να αποφύγει τυχόν απόκρουση από τους αμυντικούς η τον τερματοφύλακα Κοσέλεφ.

Παρόλα αυτά, διόρθωσε το… πταίσμα του με ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο, δύο προσωπικά τέρματα (το ένα με μαεστρική εκτέλεση φάουλ) χαρίζοντας τη νίκη στον Παναθηναϊκό.