Αρης-Παναθηναϊκός 0-2: Τα highlights από τη νίκη... τίτλου!

Τερίμ: «Δεν είναι εύκολο...» - Οι δηλώσεις μετά το σπουδαίο διπλό

Δείτε τα highlights από το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Αρη, στη Θεσσαλονίκη.

Ζωντανός στη διεκδίκηση του τίτλου έμεινε ο Παναθηναϊκός, καθώς με γκολ του Άντραζ Σπόραρ πήρε τη νίκη με 2-0 επί του Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης», σε αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική των Play Off του πρωταθλήματος της Super League.

Ο Σλοβένος επιθετικός δικαίωσε τον Φατίχ Τερίμ σκοράροντας στο 62ο λεπτό, έχοντας περάσει ως αλλαγή στο ξεκίνημα του β’ μέρους.

Οι γηπεδούχοι θα έχουν να λένε για τις χαμένες ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου, όμως γνώρισαν τη δεύτερη σερί ήττα τους, έχοντας για μοιραίο τον Γιάκουμπ Μπράμπετς – μοιραίο λάθος και αυτογκόλ στις καθυστερήσεις (90’+2’).