Παναθηναϊκός - Πανσερραϊκός 5-0: Τα highlights από την πεντάρα στην Λεωφόρο

Ο Παναθηναϊκός σε μία πολύ καλή μέρα επικράτησε με 5-0 του Πανσερραϊκού, φτάνοντας στην τρίτη πεντάρα της χρονιάς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο με τον Σπόραρ να κάνει το 1-0 στο 47ο δευτερόλεπτο του αγώνα ενώ ο Δεληγιαννίδης με αυτογκόλ έβαλε τον Παναθηναϊκό μπροστά με δύο γκολ διαφορά.

Πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Σπόραρ κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος. Στο 45′ ο Παναθηναϊκός είχε δύο δοκάρια με τον Βέρμπιτς ενώ απέκτησε και αριθμιτικό πλεονέκτημα μετά την αποβολή του Ουεντραόγκο.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα έγιναν πολύ πιο απλά για το τριφύλλι με τον Τσέριν να κάνει το 4-0 και τον Μαντσίνι να κάνει το 5-0 ενώ λίγο νωρίτερα δικό του σουτ κατέληξε στο δοκάρι.

Λίγο πριν το τέλος του αγώνα ο Μαντσίνι πέτυχε και δεύτερο προσωπικό γκολ για το 6-0 το οποίο ακυρώθηκε καθώς ήταν οριακά οφσάιντ.