Τρίποντο «ανάσα» για τον Παναθηναϊκό - Η βαθμολογία της Superleague

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε του Αστέρα με 4-1 στην Τρίπολη φτάνοντας σε μία πολύ μεγάλη νίκη σε μία έδρα που τον ταλαιπωρεί τα τελευταία χρόνια.

Παρά το ροτέισον του Γιοβάνοβιτς οι πράσινοι ήταν πολύ καλοί στον αγωνιστικό χώρο και έφτασαν στο γκολ με τον Αράο μόλις στο 5ο λεπτό.

Δύο λεπτά αργότερα ο Αστέρας ισοφάρισε με τον Καλτσά με τον Βέρμπιτς στο 31′ να δίνει εκ νέου το προβάδισμα στον Παναθηναϊκό.

Ο Ιωαννίδης με την είσοδο του στο παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο, άλλαξε το παιχνίδι καθώς ο Αστέρας είχε ανέβει αρκετά, και πετυχαίνοντας δύο γκολ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Ο Παναθηναϊκός με αυτή την νίκη παρέμεινε στην τρίτη θέση στο -4 από τον πρώτο Ολυμπιακό έχοντας αγώνα λιγότερο.