Αλ Ντουχαΐλ - Παναθηναϊκός 0-1: Τα highlights του αγώνα

Την πρώτη νίκη του στα φιλικά προετοιμασίας επί αυστριακού εδάφους σημείωσε ο Παναθηναϊκός, επικρατώντας της Αλ Ντουχαΐλ από το Κατάρ με 1-0 στο γήπεδο του Βεργκλ.

Μετά το 0-0 στο παιχνίδι της περασμένης Κυριακής (10/7) με τη Γουότφορντ, οι «πράσινοι» είχαν εξαιρετική εικόνα για 63 λεπτά αγώνα (μέχρι να γίνουν οι μαζεμένες αλλαγές απ’ τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς) τόσο ανασταλτικά όσο κι επιθετικά, βγάζοντας στο χορτάρι όλα όσα δουλεύουν καθημερινά στην προετοιμασία τους στο Βάλχζε.

Ο Αϊτόρ με πέναλτι στο 44’ σημείωσε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, με τους παίκτες του «τριφυλλιού» να χάνουν πολλές ευκαιρίες (ειδικά στο πρώτο ημίχρονο) για να πετύχουν κι άλλα τέρματα…