Πλήρωσε τα κενά διαστήματα - Ήττα για τον Παναθηναϊκό

Ο Εξάστερος πλήρωσε την εικόνα της πρώτης περιόδου και τα κενά διαστήματα και ηττήθηκε από την Ζαλγκίρις στο ΟΑΚΑ με 81-69

Ο Παναθηναϊκός δεν ξεκίνησε καλά στο παιχνίδι έχοντας κακή αμυντική λειτουργία κάτι που σε συνδυασμό με τα 4/4 τρίποντα της Ζαλγκίρις έδωσε στους Λιθουανούς το προβάδισμα με 24-12 στο τέλος της πρώτης περιόδου

Στην δεύτερη περίοδο με πρωταγωνιστή τον Μήτογλου οι πράσινοι έκαναν ένα μικρό σερί 6-0 και πλησίασαν στο σκορ.

Στο υπόλοιπο του ημιχρόνου οι Λιθουανοί συνέχισαν με τρομερά ποσοστά από την γραμμή του τριπόντου (72%) με τον Παναθηναϊκό να προσπαθεί να κρατήσει την διαφορά και το ημίχρονο να λήγει με 43-33

Ο Παναθηναϊκός μπήκε με άλλο ένα σερί στο δεύτερο ημίχρονο (8-0) και έφτασε την διαφορά στο καλάθι όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη με τους Λιθουανούς να πηγαίνουν την διαφορά στους 10 στο τέλος της περιόδου (60-50)

Στην τελευταία περίοδο οι πράσινοι πλησίασαν και πάλι στο σκορ όμως δεν κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι και γνώρισαν την ήττα με 81-69