Πικρή ήττα για τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ!

Ο Παναθηναϊκός είχε σε καλή μέρα Χεζόνια και Σαντ Ρος όμως δεν κατάφερε να πάρει την νίκη στο ΟΑΚΑ με τον Ερυθρό Αστέρα.

Οι πράσινοι ήταν μπροστά στο σκορ σχεδόν σε όλη της διάρκεια του αγώνα όμως οι Σέρβοι πάτησαν γκάζι από το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου και έφτασαν στην νίκη με 86-82

O Παναθηναϊκός ξεκίνησε πολύ καλά με τον Σαντ Ρος να πετυχαίνει δύο τρίποντα και τον Παπαπέτρου άλλο ένα στα πρώτα λεπτά του αγώνα και τον Εξάστερο να κάνει το 9-0.

Στο υπόλοιπο την περιόδου οι πράσινοι είχαν καλή παρουσία και καλά ποσοστά και τέλειωσαν το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 23-17.

Στην δεύτερη περίοδο ο Ερυθρός Αστέρας μπήκε καλύτερα και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με σκορ 40-40

Οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ και στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου όμως ο Παναθηναϊκός με ένα μικρό σερί κατάφερε να πάρει και πάλι μία διαφορά ασφαλείας (+8).

Στα τελευταία λεπτά της τρίτης περιόδου οι Σέρβοι με δικό τους σερί κατάφεραν να πάρουν κεφαλι στο ματς (59-60)

Στην τελευταία περίοδο ο Ερυθρός Αστέρας κατάφερε να πάρει διαφορά (+8) και ο Παναθηναϊκός βρέθηκε σε ρόλο κυνηγού, κατάφερε να ισοφαρίσει το παιχνίδι ένα λεπτό πριν την λήξη όμως εν τέλει ηττήθηκε με 86-82