Τεσσάρα στο Βόλο και τώρα πλέι οφ!

Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε σε πολύ καλή μέρα και διέλυσε τον Βόλο στο ΟΑΚΑ με 4-1…

Οι πράσινοι είχαν πολύ όρεξη από την αρχή του αγώνα καθώς προηγήθηκαν στο 3ο λεπτό με γκολ του Νάγκι.

Λίγο πριν το δέυτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός χτύπησε ξανά με το Μακέντα ο οποίος έκανε το 2-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο το τριφύλλι συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς με τον Μακέντα να χτυπάει ξανά στο 68′ και τον Χατζηγιοβάνη να σκοράρει στο 76′.

Το μόνο που κατάφερε ο Βόλος ήταν να μειώσει προσωρινά σε 2-1 μετά από ωραίο σουτ του Γέντρισεκ στο 54′.