Παναθηναϊκός... τραγωδία! Ήττα από τον Άρη

Τραγικός για ένα ακόμα παιχνίδι ήταν ο Παναθηναϊκός που ηττήθηκε στο ΟΑΚΑ με 1-0 από τον Άρη.

Οι πράσινοι δεν μπήκαν καθόλου στο παιχνίδι καθώς αν και είχαν την κατοχή δεν κατάφεραν να φανούν απειλητικοί.

Η πρώτη ευκαιρία ήρθε στο 41ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Μπουζούκη να πιάνει ένα ωραίο σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

Πέντα λεπτά αργότερα οι πράσινοι έφτασαν πολύ κοντά στην ισοφάριση με τον Βέλεθ να σουτάρει, μετά από κόρνερ, με τον Δεληζήση να απομακρύνει πάνω στην γραμμή και το ημίχρονο να τελειώνει με τον Άρη να έχει το προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός μπήκε με μεγαλύτερη ζωντάνια δημιουργώντας περισσότερες φάσεις.

Η αρχή έγινε με τον Χατζηγιοβάνη στο 57′ μετά από αντεπίθεση να σουτάρει με την μπάλα να καταλήγει άουτ, ενώ οι πράσινοι συνέχισαν την πίεση και έφτασαν σε άλλες δύο καλές φάσεις σε δύο λεπτα.

Συγκεκριμένα η πρώτη ήρθε στο 66′ με τον Σαβιέρ να σουτάρει άουτ μετα από κόρνερ, ενώ έφτασαν μία ανάσα από την ισοφάριση στο 67′ με τον Άιτορ να μην μπορεί να σκοράρει σε κενή εστία.

Ο Παναθηναϊκός δεν σταμάτησε να πιέζει και στο 78′ είχε και δοκάρι με απευθείας σουτ του Μακέντα.

Τελικά οι πράσινοι δεν κατάφεραν να βρούν το δρόμο προς τα δίχτυα και πλέον συνεχίζουν χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα.