Παναθηναϊκός τραγωδία - Έμφραγμα στις καθυστερήσεις!

Λαμία - Παναθηναϊκός κανάλι ώρα: Η τηλεοπτική μετάδοση

Ο Παναθηναϊκός δεν τα κατάφερε στο ΟΑΚΑ και αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Βόλο με 1-1 και συνεχίζει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα μετά από πέντε αγωνιστικές.

H πρώτη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό ήρθε στο 11ο λεπτό με τον Κουρμπέλη να βρίσκει ωραία τον Χατζηγιοβάνη ο οποίος γύρισε στον Καρλίτος που έστειλε την μπάλα άουτ από το ύψος του πέναλτι.

Στο 16′ οι πράσινοι απέιλησαν και πάλι με τον Καρλίτος ο οποίος σούταρε με τον Γκαραβέλη να αποκρούει.

Στην συνέχεια του ημιχρόνου οι παίκτες του Παναθηναϊκού κρατούσαν την κατοχή αλλά κατάφεραν να απειλήσουν μόνο μία φορά με σουτ του Μαουρίσιο στο 37′ με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι πράσινοι είχαν για άλλη μία φορά χαμένο πέναλτι στο 55′ με τον Καρλίτος.

Ένα λεπτό αργότερα και μετά από κόρνερ ήρθε το γκολ για τον Παναθηναϊκό με κεφαλία του Καρλίτος μετά από γύρισμα του Μαουρίσιο.

Στο υπόλοιπο του αγώνα ο Παναθηναϊκός ήταν παθητικός και εστίασε στην άμυνα με τον Βόλο να βρίσκει την λύση στο 92′ με το Μπαρτόλο να κάνει το 1-1