Παναθηναϊκός: Σάρωσε τη Σάσαρι και έρχεται ΟΑΚΑ!

Η Αρμάνι του Έτορε Μεσίνα κουβαλάει 7 σερί ήττες στην EuroLeague όμως εντός συνόρων βελτίωσε το ρεκόρ της στο 8-1 έπειτα από το 63-92 στην έδρα της Σάσαρι για την 9η αγωνιστική της Serie A.

Η πρωταθλήτρια Ιταλίας έκανε επιμέρους σκορ 6-28 στο δεύτερο δεκάλεπτο, μετατρέποντας το… εύθραυστο 20-22 στο 10′ στο 26-50 του ημιχρόνου, φτάνοντας στην εύκολη νίκη.

Ο Τιμοτέ Λουαού-Καμπαρό σημείωσε 21 πόντους με 4/4 βολές, 4/9 δίποντα, 3/3 τρίποντα και 5 ριμπάουντ, ο Μπίλι Μπάρον πρόσθεσε 16 πόντους ενώ ο Στέφανο Τόνουτ συμπεριλήφθηκε στη 12άδα δίχως να αγωνιστεί.

Πλέον η Αρμάνι έχει μπροστά της τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ (8/12, 21:00) για τη 12η αγωνιστική της EuroLeague.