Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός Live Streaming

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός Live Streaming

• 01/06/2017 – 21:00
  • ΟΑΚΑ

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ, για τον δεύτερο τελικό της Stoiximan.gr Basket League.

Στο πρώτο ματς ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε με 63-58, ενώ πάλεψε το ματς. Το πρώτο παιχνίδι κρίθηκε σε κάποια ατομικά λάθη  και στο γεγονός ότι ο Παναθηναϊκός έμεινε χωρίς πόντο στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Σε ένα ματς που δεν του βγήκαν τα σουτ, που δεν του βγήκαν οι περισσότεροι παίκτες του και δεν σκόραρε στα τελευταία -σχεδόν- τρία λεπτά ηττήθηκε στις λεπτομέρειες. Είναι προφανές ότι πρέπει να παρουσιάσει καλύτερο πρόσωπο και να είναι πιο εύστοχος, προκειμένου να κυνηγήσει εκ νέου ένα break στο ΣΕΦ.

Στο δεύτερο ματς τα δεδομένα αναμένεται να αλλάξουν σε μεγάλο βαθμό. Η λογική λέει ότι δεν θα δούμε και πάλι τόσο άστοχο παιχνίδι από τον Εξάστερο. Συν αυτού το… πλεονέκτημα τώρα το έχει ο Παναθηναϊκός, ο οποίος μέσα στο ΟΑΚΑ παίρνει δύναμη από τον κόσμο του και μετράει νίκες στην συντριπτική πλειοψηφία των αγώνων που έχει δώσει εντός έδρας.

Θυμηθείτε τις φετινές αναμετρήσεις ανάμεσα στις δύο ομάδες

17/10/2016: Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 88-63 (Α1)

18/11/2016: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 77-79 (κανονική διάρκεια Euroleague)

06/01/2017: Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 77-69 (κανονική διάρκεια Euroleague)

16/01/2017: Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 67-77 (ημιτελικός Κυπέλλου Ελλάδος)

30/01/2017: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 72-59 (Α1)

28/05/2017: Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 63-58 (Playoffs A1)

Το newspao.gr θα σας ενημερώνει διαρκώς για όλους τους συνδέσμους, στους οποίους μπορείτε να παρακολουθήσετε την αναμέτρηση, μέσα από αυτήν την σελίδα!

Πάμε ταμείο με το ντέρμπι Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός!

Κάντε αντιγραφή και επικόλληση το Link στον περιηγητή σας και δείτε το παιχνίδι.

Πάμε ταμείο με τους τελικούς του μπάσκετ, σε Ελλάδα και NBA… Όλα τα σημερινά προγνωστικά!