Τα παιδιά του Δώνη, του είπαν αντίο με νίκη!

Ο Παναθηναϊκός έκανε το καθήκον του στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς.

Το τριφύλλι νίκησε με 3-2 τον ΟΦΗ στο τελευταίο παιχνίδι της σεζόν, αλλά και του Γιώργου Δώνη.

Τα γκολ σημείωσαν οι Μπεκ, Μακέντα και Χατζηγιοβάνης. Έπιασε πέναλτι ο Ξενόπουλος!

Το «τριφύλλι» προηγήθηκε στο 27’ με το πρώτο τέρμα του Μπεκ στη σεζόν, για να έρθει το 1-1 δύο λεπτά μετά από τον Φιγκεϊρέδο. Οι άμυνες και των δύο ομάδων είχαν πάει… πρόωρα διακοπές κι έτσι ο Μακέντα επέστρεψε στα γκολ μετά από οκτώ «στείρα» ματς, για το νέο προβάδισμα της ομάδας του, στο 35’…

Οι «ομιλήτες» απάντησαν εκ νέου άμεσα, ισοφαρίζοντας σε 2-2 τρία λεπτά αργότερα, αυτή την φορά με τον Βαζ, για να έρθει ωστόσο και τρίτο προβάδισμα από πλευράς Παναθηναϊκού, με τον Χατζηγιοβάνη στο 42ο λεπτό, το οποίο και παρέμεινε… μέχρι τέλους. Καθώς ο Ξενόπουλος απέκρουσε -για δεύτερη σερί αγωνιστική- πέναλτι του Φιγκεϊρέδο στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων, διατηρώντας το 3-2!