Παναθηναϊκός: Νίκη... πρόκριση για το τριφύλλι!

Εύκολα, 3-1 ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός νίκησε τις Αμαζόνες (3-0) και έκανε αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση στη δεύτερη φάση του κυπέλλου βόλεϊ γυναικών.

Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος σε όλους τους τομείς του παιχνιδιού και καθάρισε το ματς σε κάτι περισσότερο από μία ώρα αγώνα.

Ο επαναληπτικός είναι προγραμματισμένος για το Σάββατο 3 Απριλίου.

Στην επόμενη φάση προκρίνεται η ομάδα που θα συμπληρώσει δύο νίκες, ενώ στην περίπτωση που και οι δύο διαγωνιζόμενες ομάδες έχουν από μία νίκη, στους δύο μεταξύ τους αγώνες, δημιουργείται βαθμολογία (3 βαθμοί για νίκη με 3-0 ή 3-1 σετ, 2 βαθμοί για νίκη με 3-2 σετ, 1 βαθμό για ήττα με 2-3 σετ και 0 βαθμοί για ήττα με 1-3 και 0-3 σετ). Εάν με την βαθμολογία αυτή έχουν τους ίδιους βαθμούς, τότε μετά τη λήξη του 2ου αγώνα θα διεξάγεται Χρυσό Σετ (golden set).

Τα σετ 3-0: (25-16, 25-17, 25-13)