Παναθηναϊκός για κλάματα, έγινε πελάτης του ΠΑΣ Γιάννινα

Ο Παναθηναϊκός δεν ήταν καλός για ένα ακόμα παιχνίδι και γνώρισε την τρίτη συνεχόμενη ήττα από τον ΠΑΣ Γιάννενα με 1-0.

Οι πράσινοι δεν κατάφεραν να απειλήσουν σε όλη την διάρκεια του αγώνα με τον ΠΑΣ να είναι αυτός που έχει τις περισσότερες ευκαιρίες.

O ΠΑΣ Γιάννενα μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και στο 9′ είχε μεγάλη ευκαιρία να πάρει το προβάδισμα με τον Σάλιακα να αστοχεί σε κενή εστία.

Δέκα λεπτά αργότερα ο ΠΑΣ έκανε το 1-0 έπειτα από λάθος του Άιτορ στην προσπάθεια του να αλλάξει το παιχνίδι.

Συγκεκριμένα ο Πίρσμαν έκανε την προβολή και πήρε την μπάλα από τον Άιτορ έβγαλε στον Μιλιντσεάνου ο οποίος κέρδισε σε τετ α τετ τον Διούδη για το 1-0.

Οι πράσινοι ανέβασαν την απόδοσή τους στην συνέχεια όμως δεν έβρισκαν εύκολα χώρους για να απειλήσουν.

Στο 35′ ήρθε η πρώτη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό μετά από εκτέλεση φάουλ του Βιγιαφάνιες και κεφαλιά του Πούγγουρα που κατέληξε άουτ.

Δύο λεπτά αργότερα ο Παναθηναϊκός ήταν άτυχος και έχασε τον Σανκαρέ ο οποίος έγινε αναγκαστική αλλαγή.

To τριφύλλι μπήκε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και στο 49′ είχε μία ακόμα ευκαιρία με σουτ του Βιγιαφάνιες με τον Λοντίγκιν να μπλοκάρει.

O Παναθηναϊκός άυξησε πολύ την πίεση όμως ο ΠΑΣ είχε στηθεί καλά στην άμυνά του με αποτέλεσμα να υπάρχουν χώροι.

Στο 70′ ο Μαουρίτσιο είχε μία καλή ευκαιρία να κάνει το 1-1 όμως ο Λοντίγκιν απέκρουσε το σουτ του και κανένας παίκτης των πρασίνων δεν κατάφερε να πάρει το ριμπάουντ

Στο 82′ ο ΠΑΣ είχε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα του με το διαγώνιο σουτ του Παμλίδη να καταλήγει λίγο άουτ.