Παναθηναϊκός: Επέστρεψαν στις νίκες τα φίνα κορίτσια

Ο Παναθηναϊκός «καθάρισε» εύκολα τον ΖΑΟΝ με 3-0 στο Ζηρίνειο και επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα από την ΑΕΚ.

Εύκολα και ωραία. Σε κάτι περισσότερο από μία ώρα και είκοσι λεπτά η ομάδα του Μπράνκο Γκάιτς επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα από την ΑΕΚ με ένα καθαρό 3-0 κόντρα στον ουραγό ΖΑΟΝ.

Ο Παναθηναϊκός μπήκε πολύ δυνατά στο πρώτο σετ και έκανε επίδειξη δύναμης απέναντι στους γηπεδούχους. Με κορυφαία την Μάρθα Ανθούλη οι «πράσινοι»… καθάρισαν με 11-25 γρήγορα το πρώτο σετ για να κάνουν το 1-0.

Μετά το γρήγορο 1-0 του Παναθηναϊκού, ωστόσο ο ΖΑΟΝ στα επόμενα δύο σετ κατάφερε να «μαζέψει» τη χαώδη διαφορά.

Η ομάδα του Κωνσταντίνου Λιώση ξύπνησε και προσπάθησε στο 2ο σετ το οποίο η ομάδα του Γκάιτς νίκησε χάρη στην εξαιρετική Νικολογιάννη (20-25).