Παναθηναϊκός: Δεν έσπασε το αήττητο του ΠΑΟΚ στις καθυστερήσεις!

Λίγο έλειψε για την Κ-19 του Παναθηναϊκού να ολοκληρώσει τη σεζόν με μια σημαντική επιτυχία, ωστόσο, ο ΠΑΟΚ επέστρεψε από το εις βάρος του 2-0 με την αναμέτρηση να λήγει 3-3.

Οι πράσινοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι κόντρα στον «Δικέφαλο του Βορρά» και βρήκε δύο τέρματα στο πρώτο 40λεπτο με δύο κεφαλιές των Σιδερά και Νταμπίζα.

Ωστόσο, τις απαντήσεις που έψαχνε σε ολόκληρο το πρώτο μέρος, ο ΠΑΟΚ τις βρήκε από το 45 ως το 47(!), μείωσε αρχικά, ο Κουλιεράκης σε 1-2 και ισοφάρισε ο Τσοπούρογλου.

Εκ νέου προβάδισμα στο σκορ για το Τριφύλλι έδωσε ο Βολάκης με νέα κεφαλιά και το τελικό 3-3 διαμόρφωσε ο Σμυρλής από τα έντεκα βήματα στις καθυστερήσεις.

Ο ΠΑΟΚ έμεινε αήττητος για 85 αγώνες και ο Παναθηναϊκός απώλεσε μια «χρυσή ευκαιρία» να του σπάσει το νικηφόρο σερί.