Παναθηναϊκός - ΑΕΚ 3-2: Το ξεπουπούλιασμα του αιώνα - ΜΑΓΚΙΚΗ ανατροπή από τον Παναθηναϊκό

Ο Παναθηναϊκός εμφανίστηκε μαχητής από την αρχή του αγώνα με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ επικράτησε με 3-2…

Μπορεί το παιχνίδι να μην ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τον Παναθηναϊκό, καθώς η ΑΕΚ κόντρα στην ροή του αγώνα κατάφερε να πάρει προβάδισμα με δύο γκολ στο ημίχρονο.

Οι πράσινοι δεν το έβαλαν κάτω και δικαιώθηκαν φτάνοντας στην ισοφάριση μέσα σε τρία λεπτά με τα γκολ του Μακέντα στο 67′ και του Περέα στο 70′.

Στην συνέχεια ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να φτάσει και στο τρίτο γκολ κάτι που έγινε με κεφαλιά από τον Κολοβέτσιο στο 88′ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ζαχίντ, με τον Παναθηναϊκό να φτάνει σε μία τεράστια ανατροπή