Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 3-2: Τόσο κόσμο είχε το ΟΑΚΑ

Παναθηναϊκός - ΑΕΚ 3-2: Τόσο κόσμο είχε το ΟΑΚΑ

Ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη επί της ΑΕΚ με ανατροπή σε 21 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο.

Την πρώτη του νίκη σε ντέρμπι, και τι ντέρμπι, μετά από δύο χρόνια πανηγύρισε τη Κυριακή το βράδυ ο Παναθηναϊκός επικρατώντας της ΑΕΚ με 3-2 φτάνοντας στην ανατροπή μέσα σε 21 λεπτά.

Ένας Παναθηναϊκός από τα παλιά έφτασε σε μια νίκη και τρεις πολύτιμους βαθμούς σε μια ντέρμπαρα με πέντε γκολ, ένα δοκάρι και χαμένες ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες και με τις αλλαγές συναισθημάτων να είναι αρκετές πάνω στο παιχνίδι.

Στο ΟΑΚΑ, όπως αναμένονταν, βρέθηκε αρκετός κόσμος…

Περίπου 20.000 φίλοι του τριφυλλιού βρέθηκαν στο ΟΑΚΑ για να στηρίξουν την ομάδα του Γιώργου Δώνη.