Όχι όχι όχι ρε Παναθηναϊκέ - "Εγκλημα" στη Λεωφόρο

O Παναθηναϊκός δεν εκμεταλλεύτηκε το δώρο του Αστέρα Τρίπολη και αναδείχθηκε ισόπαλος με 0-0 με την Λαμία.

Οι πράσινοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πλησιάσουν την δεύτερη θέση με το τριφύλλι να μην μπορεί να περάσει το μπλόκο της Λαμίας.

Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε έχοντας την κατοχή όμως δεν είχε ουσία στο παιχνίδι του με αποτέλεσμα να μην μπορεί να απειλήσει την εστία της Λαμίας.

Η πρώτη φάση ήρθε στο 4′ με σουτ του Άιτορ έξω από την περιοχή με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Επασί.

Οι πράσινοι δεν είχαν άλλη ευκαιρία στο πρώτο ημίωρο του αγώνα, όπου συνέχισε να έχει την κατοχή αλλά δεν μπορούσε να ξεκλειδώσει την πολυπρόσωπη άμυνα της Λαμίας.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε με την πρώτη μεγάλη φάση στο παιχνίδι με τον Ιωαννίδη να χάνει το γκολ σε κενή εστία.

Έπρεπε να περάσουν 20 λεπτά ώστε ο Παναθηναϊκός να απειλήσει ξανά αυτή την φορά με τον Καρλίτος που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και σούταρε με τον Επασί να διώχνει σε άουτ.

Στο 77′ οι πράσινοι είχαν διπλή ευκαιρία για να κάνουν το 1-0 με Αιτόρ και Μακέντ, με τον Επασί να κάνει τρομερή διπλή απόκρουση.

Στο υπόλοιπο του αγώνα ο Παναθηναϊκός βγήκε τα έπαιξε όλα στην επίθεση όμως δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ