Ο περσινός Παναθηναϊκός είναι εδώ!

Ο Παναθηναϊκός παρουσίασε τα περσινά του ελαττώματα, ηττήθηκε στο φιλικό από την πιο προετοιμασμένη Άλκμααρ με 3-0 (Κάρλσον, Μπουαντού, Ρέιντες) και τα «καμπανάκια» άρχισαν να χτυπούν για τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς.

Οι Ολλανδοί δεν άφησαν σε… ησυχία τον Παναθηναϊκό, τον περιόρισαν στο δικό του τρίτο του γηπέδου και «χτύπησαν» στο 13ο λεπτό με όμορφο γκολ του Κάρλσον.

Έκαναν άλλες έξι ευκαιρίες για ένα δεύτερο τέρμα, τη στιγμή που ο Παναθηναϊκός απείλησε μια φορά στο 66ο λεπτό με ένα επικίνδυνο σουτ του Καρλίτος.

Στο τελευταίο πεντάλεπτο, ο Παναθηναϊκός δέχθηκε άλλα δύο τέρματα από τους Μπουαντούς και Ρέιντες.

Μετά την ισοπαλία (1-1) με την Αλ Τααβόν, το Τριφύλλι έχασε από την Άλκμααρ (3-0) και ακολουθεί το φιλικό με την Φένλο.