Ο ΠΑΣ Γιάννινα του Περέα έκανε σκόνη και... θρύψαλα τον Άρη στο «Βικελίδης»!

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έκανε… κομματάκια μέσα στο «Βικελίδης» τον Άρη με 5-0 στην πιο εφιαλτική νύχτα του Άκη Μάντζιου στους Θεσσαλονικείς. Γιούχαραν οι οπαδοί των γηπεδούχων.

Μετά το διπλό στην Τούμπα, η ομάδα του Ηρακλή Μεταξά έριξε «πεντάρα» στους «κίτρινους» μέσα στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Ο Σνάιντερ άνοιξε το σκορ στο 5′ και ο Μιλιντσεάνου έκανε το 2-0 στο 35′ που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο β’ μέρος ήρθε η σειρά του Περέα να κάνει το 3-0 στο 54′. Το 4-0 έκανε με πέναλτι στο 71ο λεπτό ο Εραμούσπε για να διαμορφωθεί το τελικό σκορ ο Μορέιρα στο 85′.

Ο Παναθηναϊκός έχει την ευκαιρία να αφήσει πίσω του τον Άρη με νίκη κόντρα στη Λαμία την ερχόμενη Δευτέρα.