Ο Παλάσιος προκάλεσε αποβολή παίκτη στην Κολόν, 2-0 η Ιντεπεντιέντε!

Πάνω από 3 εκ. ευρώ στον Παλασίος - Ο «κρυφός» σύμμαχος για τη μεταγραφή

Ιντεπεντιέντε και Κολόν χωρίζονταν από μόλις ένα βαθμό, πριν την έναρξη της μεταξύ τους αναμέτρησης, το ματς ήταν από το ξεκίνημα μείζονος σημασίας και ο Σεμπάστιαν Παλάσιος είχε τελικά συμμετοχή στην εξασφάλιση σοβαρού προβαδίσματος για την ομάδα του στο ημίχρονο.

Η Ιντεπεντιέντε πήγε στο ημίχρονο, προηγούμενη με 2-0 επί της Κολόν (16 -15 β.) με τον μέσο Σόνορα να πετυχαίνει και τα δύο γκολ της αναμέτρησης στα πρώτα 45 λεπτά.

Ωστόσο, τον γόρδιο δεσμό ολοκληρωτικά τον έλυσε ο Σεμπάστιαν Παλάσιος, ο οποίος ανετράπη από τον Φακούντο Μούρα στο 39ο λεπτό ως τελευταίος παίκτης και προκάλεσε την αποβολή του τελευταίου, αφήνοντας την Κολόν με δέκα ποδοσφαιριστές.

Θυμίζουμε πως την Κυριακή θα ξεκαθαρίσει το θέμα του Αργεντινού δεξιού εξτρέμ για τον Παναθηναϊκό.