Νίκη με... άγχος, 2-1 ο Παναθηναϊκός!

Η Κ19 του Παναθηναϊκού πήρε μια δύσκολη νίκη με ανατροπή (2-1) απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγήθηκε στο 10′, με τον Παναθηναϊκό να ισοφαρίζει μετά από 15 λεπτά με γκολ του Μπιλάλ ο οποίος βρήκε πάλι δίχτυα μετά τα 5 γκολ επί της Σλάβια Σόφιας.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές του Τριφυλλιού πίεζαν ασταμάτητα βρίσκοντας την λύση λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης και συγκεκριμένα στο 90′ με γκολ του Βολάκη.

Οι «πράσινοι» παρατάχθηκαν με τον Παναγάκο κάτω από τα δοκάρια, τους Πιτσώτη-Προδρομίτη σαν αμυντικό δίδυμο, τον Παυλάκη αριστερά στην άμυνα και τον Τσέβα στα δεξιά. Στο κέντρο αγωνίστηκαν  οι Φρόκου (Λιατίφης), Καλοσκάμης (Νταμπίζας) και Συμεωνίδης (Λάζαρης).

Τέλος, την επιθετική τριπλέτα αποτέλεσαν οι Βολάκης αριστερά, Κυριόπουλος (Νότας) δεξιά και Μπιλάλ στην κορυφή της επίθεσης.