Νίκη για τον Παναθηναϊκό πριν την διαβολοβδομάδα

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε της Λάρισας με 98-89

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε της Λάρισας με 98-89.

Οι πράσινοι αν και δεν είχαν καλή αμυντική λειτουργία, επιθετικά έκαναν αυτό που έπρεπε και έφτασαν στην νίκη πριν την διαβολοβδομάδα στην Euroleague.

Ο Παναθηναϊκός δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο το παιχνίδι με την Λάρισα έχοντας κακή αμυντική λειτουργία με την πρώτη περίοδο να τον βρίσκει πίσω στο σκορ με 25-23.

Η Λάρισα συνέχισε να βάζει δύσκολα στον Εξάστερο και στην δεύτερη περίοδο, όμως ο Παναθηναϊκός πετυχαίνοντας 33 πόντους κατάφερε να πάρει μία μικρή διαφορά με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με σκορ 56-49

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λάρισα προσπάθησε να μειώσει την διαφορά, με τον Παναθηναϊκό να μην μπορεί να τελειώσει το ματς και το παιχνίδι να δείχνει ότι πάει για θρίλερ καθώς το σκορ στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ήταν 74-66 υπέρ των πρασίνων.

Στην τελευταία περίοδο ο Παναθηναϊκός δεν επέτρεψε στην Λάρισα να πλησιάσει και έφτασε στην νίκη με 98-89