Ξεμπούκωσε και τον... ξέσκισε!

Ο Παναθηναϊκός νίκησε με ανατροπή τον Πλατανιά (2-3) και επέστρεψε στις νίκες. Επιτέλους… γκολ από τους πράσινους που πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση, χωρίς όμως να λείψουν τα αστεία αμυντικά λάθη. Καρέλης, Ντίνας και Ζέκα τα γκολ. Πολλά τα… ανύπαρκτα οφσάιντ από τον Αρετόπουλο και την παρέα του.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Σε ένα παιχνίδι με εναλλαγές σε σκορ και συναισθήματα, ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη με σκορ 3-2 κόντρα στον Πλατανιά (την πρώτη στην Κρήτη μετά από τέσσερις επισκέψεις σε πρωτάθλημα και Κύπελλο).

«Μία σου και μία μου» σε δύο περιπτώσεις για τους δύο αντιπάλους, αφού ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο 10’ με τον Καρέλη και ισοφαρίστηκε στο 14’ από τον Κουλιμπαλί, ενώ απάντησε με το ίδιο νόμισμα στην επανάληψη όταν το τέρμα του Τόρες (50’) ισοφαρίστηκε από εκείνο του Ντίνα δύο λεπτά αργότερα. «Χρυσός» σκόρερ ο Ζέκα (που πέρυσι δεν είχε βάλει γκολ όλη τη χρονιά), άλλαξε όλη την εικόνα του αγώνα η είσοδος του Μέντες που συμμάζεψε το κέντρο του «τριφυλλιού».

Ο ανεκδιήγητος βοηθός του Αρετόπουλου σταμάτησε δύο φορές με ανύπαρκτα οφσάιντ τους «πράσινους» στο 62′ και το 84′.