Αυτό δεν είναι... Panathinaikos!
Ο Παναθηναϊκός παραμένει η πρώτη ελληνική ομάδα σε εκτός έδρας ευρωπαϊκές νίκες, ωστόσο έχει συμπληρώσει σχεδόν πέντε χρόνια από το τελευταίο του διπλό σε ομίλους!
Με 30 εκτός έδρας ευρωπαϊκές νίκες, το Τριφύλλι παραμένει στην κορυφή της σχετικής λίστας ανάμεσα στους υπόλοιπους ελληνικούς συλλόγους, αισίως όμως συμπληρώνει πέντε χρόνια από την τελευταία φορά που πανηγύρισε διπλό στην Ευρώπη σε επίπεδο ομίλων, είτε του Τσάμπιονς Λιγκ, είτε του Γιουρόπα Λιγκ.
Από το Εστορίλ άλλωστε η ομάδα του Αναστασίου έφυγε με μία ντροπιαστική ήττα και η τελευταία φορά που γεύτηκε τη χαρά της νίκησε σε γκρουπ ήταν στις 5 Νοεμβρίου του 2009, όταν ο Παναθηναϊκός νίκησε τη Στουρμ Γκρατς στην Αυστρία με 1-0, χάριν σε γκολ του Κατσουράνη, Έκτοτε οι “πράσινοι” έχουν επτά ήττες και μία ισοπαλία σε οχτώ εξόδους.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Ειδήσεις για τον Παναθηναϊκό
- Άρης Γάτας: «Έτρεξαν από τις φωνές του Αλόνσο στα αποδυτήρια οι παίκτες του Παναθηναϊκού» (vid)
- «Ο Ολυμπιακός δεν θα άφηνε τον Πετρούσεφ να πάει στον Παναθηναϊκό»
- Γιαννακόπουλος: «Ντροπή σας - Απλά θέλετε να ρίχνετε λάδι στη φωτιά» (vid)
- Παναθηναϊκός: Ο Μαξίμοβιτς δεν πρέπει να βγαίνει από την ενδεκάδα!