Επιβλητικός ξανά!

Με πολύ καλή απόδοση στο μπλοκ ο Παναθηναϊκός επικράτησε 3-0 του ΑΟ Θήρας και έκανε το “2Χ2” στο τουρνουά “Νομίκεια 2014” που διοργανώνει η ομάδα της Σαντορίνης. Άνετα το Μαρκόπουλο επί του ΟΠΕΡ.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Ο Παναθηναϊκός “μπλόκαρε” τον ΑΟ Θήρας και πήρε τη νίκη με 3-0 σετ στη δεύτερη μέρα του τουρνουά “Νομίκεια 2014” που διεξάγεται στη Σαντορίνη.

Οι “πράσινες” δεν πτοήθηκαν απ’ τον κόσμο που στήριξε τις γηπεδούχες και εκμεταλλεύτηκαν άψογα τα λάθη που έκαναν, προκειμένου να πάρουν το προβάδισμα. Το δυνατό μπλοκ του Παναθηναϊκού στο δεύτερο σετ δυσκόλεψε τον ΑΟ Θήρας, του οποίου η απόδοση ανέβηκε στο τρίτο σετ, όμως μετά το 22-22 δεν κατάφερε να αποδώσει.

Τα σετ: 3-0 (22-25, 19-25, 22-25)

ΑΟ ΘΗΡΑΣ (Μεμετζή): Οικονομίδου, Βαρουδάκη, Βεργίδου, Καβαθά, Τένεβα, Καρπουζά / Αρτακιανού (λ).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ρούσσης): Μερτέκη, Καββαδία, Πατσέκο, Βίλκου, Τσίμα. Γκούζου / Ρόγκα (λ), Τσατσούρη, Μεταξά.

Στο πρώτο, χρονικά, ματς της ημέρας, το Μαρκόπουλο δεν δυσκολεύτηκε να πάρει τη νίκη με 3-0 σετ επί του ΟΠΕΡ.Με τις Λιάγκη και Πάρντο να πρωταγωνιστούν επιθετικά με 15 πόντους η καθεμία, το Μαρκόπουλο πήρε την πρώτη του νίκη στο τουρνουά, ενώ οι Κρητικές δεν έχουν πανηγυρίσει ακόμα.

Τα σετ: 3-0 (19-25, 13-25, 18-25)

ΟΠΕΡ (Πετράκης): Σαπαρέφσκα, Χατζάκη, Ξαγοραράκη, Τζελάνη, Κλεισιάρη, Τσελάκη / Χατζάκη.

ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ (Ιβάνοβιτς): Πάρντο, Λιάγκη, Δικαιούλια, Ψωμά, Κάρπεντερ, Σμουτζ / Κοκίου, Πολυδώρου.