Νίκη (2-0) σε ένα... τρίλεπτο για τον Παναθηναϊκό

Την τέταρτη διαδοχική τους νίκη πανηγύρισαν οι Έφηβοι του Παναθηναϊκού που επικράτησαν με 2-0 των αντίστοιχων του Ατρόμητου, στο σημερινό παιχνίδι που έγινε γήπεδο Χωράφας, για την όγδοη αγωνιστική του πρώτου γύρου, του Α’ ομίλου για το Πρωτάθλημα Υποδομών Κ17 της Σούπερ Λίγκας!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο 53’ όταν μετά από ωραία εκτέλεση φάουλ του Μπουζούκη από τα δεξιά, ο Οικονομόπουλος πήρε την καρφωτή κεφαλιά κι έκανε το 0-1, ενώ στο 57ο λεπτό ο Πίσπας εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος της άμυνας των γηπεδούχων, έκλεψε τη μπάλα και πλάσαρε εύστοχα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Ατρόμητος: Κίναλης, Ιγκμπινόμπα, Χαραλάμπους, Κουτσομήτης, Λώλος, Κιτσόπουλος, Τριάντης, Παναγιωτίδης, Τσουπάνος, Βέλλιος, Μάντεσης. Έπαιξαν και οι: Σιανος, Σκόνδρας, Παπαδάτος.

Παναθηναϊκός: Σαμπατάκος, Βαλμάς, Σάμιος, Οικονομόπουλος, Ζήκος, Αποστολάκης, Κουντουριώτης, Ξεπαπαδάκης, Πίσπας, Μπουζούκης, Βραχάλης. Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι: Δημήτρουλας, Γιαούπης και Μανιός.