Τελικά... Ταυλαρίδης! (pic)

Στον Στάθη Ταυλαρίδη χρεώθηκε τελικά το γκολ του 23ου λεπτού με αντίπαλο τον Εργοτέλη στη Λεωφόρο και όχι στον Βίκτωρα Κλωναρίδη.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ο Στάθης Ταυλαρίδης ήταν τελικά ο σκόρερ του τέταρτου γκολ του Παναθηναϊκού στον αγώνα με τον Εργοτέλη για την 11η εξ αναβολής αγωνιστική της Super League, κάνοντας… σεφτέ με την πράσινη φανέλα μόλις στην 2η συμμετοχή του.

Ο ρέφερι της αναμέτρησης, Στέφανος Μαντάκης, χρέωσε τελικά στον Έλληνα αμυντικό το γκολ και όχι στον Βίκτωρα Κλωναρίδη, θεωρώντας ότι η μπάλα στην προσπάθειά του είχε κατεύθυνση προς τα δίχτυα και ότι θα σημειωνόταν έτσι και αλλιώς το τέρμα.

Ως εκ τούτου, ο Κλωναρίδης έμεινε στο ένα γκολ, αυτό του 8ου λεπτού, ενώ χατ-τρικ σημείωσε ο Μάρκους Μπεργκ στο επιβλητικό 5-0 του “τριφυλλιού”.