Τριάρα πριν τον Παναθηναϊκό

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Με τριάρα «απάντησε» η Κλαμπ Μπριζ στον πρώτο της αγώνα με την ήττα από τον Παναθηναϊκό στην Αθήνα, καθώς κόντρα στη Μαλίον πήρε τη νίκη με 3-0 για τη δεύτερη αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Το σκορ άνοιξε με αυτογκόλ ο Παούλουσεν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με την ομάδα του Πρεντόμ να διπλασιάζει το προβάδισμά της στο 55’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντιαμπί.

Το τελικό 3-0 ήρθε στο 63ο λεπτό με δράστη τον Ντίεξ, σκορ που σφράγισε την πρώτη νίκη της Κλαμπ Μπριζ στο πρωτάθλημα μετά την ήττα από τη Σεντ Τρούιντεν κι ενώ το παιχνίδι-ρεβάνς απέναντι στον Παναθηναϊκό για τον γ’ προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ περνά πλέον στο προσκήνιο.

Η σύνθεση της Μπριζ: Μπριζές, Μπομπό (46΄ Ντιαμπί), Κουλς, Ντε Μποκ, Ντένσβιλ, Ντουάρτε, Σίμονς, Βάνακεν, Φόρμερ, Ντιρξ (76΄ Ντε Σούτερ), Ουλαρέ (68΄ Στορμ)