Με Ίαν... πήρε φόρα για Μπάγερν, εύκολα τον Κολοσσό

Χαλαρά το πόδι στο γκάζι έβαλε ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ, ο οποίος έκανε το 3/3 στην έδρα του στο ΟΑΚΑ απέναντι στον Κολοσσό Ρόδου με τελικό σκορ 90-67 .

Χαλαρά το πόδι στο γκάζι έβαλε ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ, ο οποίος έκανε το 3/3 στην έδρα του στο ΟΑΚΑ απέναντι στον Κολοσσό Ρόδου με τελικό σκορ 90-67.

Οι πράσινοι πέτυχαν την τρίτη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στην Basketleague παίζοντας όσο χρειαζόταν κόντρα στον Κολοσσό Ρόδου.

Η σημαντική είδηση για τους Πρωταθλητές Ελλάδας ήταν η επιστροφή του Ίαν Βουγιούκα στα παρκέ. Πρεμιέρα ,με το… δεξί και για τον Σέλβιν Μακ στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε με τον Παναθηναϊκό μπροστά στο σκορ κόντρα στους νησιώτες, στο +14 (44-30). Οι φιλοξενούμενοι το πάλεψαν, στα μέσα της γ’ περιόδου μείωσαν στους 9, αλλά μετά οι πράσινοι άνοιγαν ολοένα και περισσότερο το σκορ μέχρι και τα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Η ομάδα έκανε ένα καλό ζέσταμα ενόψει της κρίσιμης ευρωπαϊκής αναμέτρησης με την Μπάγερν Μονάχου στο ΟΑΚΑ.